Dwuślimakowe wyciskarki do soków, opis działania i funkcjonalność

Wydaje się, że wyciskarka z dwoma ślimakami to interesująca alternatywa dla tych wyciskarek, które mają jeden ślimak. Także charakteryzują się pracą na wolnych obrotach, a więc powstaje z nich taki sok, który nie będzie się napowietrzał i nie będzie się nagrzewał. Dzięki temu jego najważniejsze walory nie będą tracone. Wyciskarki takie jak sama ich nazwa nam mówi mają dwa wałki ślimakowe, które są tak samo zbudowane. Ustawione są równolegle do siebie i zazębiają się ze sobą. W ten sposób nieco inaczej przygotowuje się sok. Miąższ jest tutaj miażdżony przez ocierające się o siebie wałki.

Tak wydobywany sok następnie jest filtrowany i odprowadzony do podstawianego pojemnika. Suchy miąższ natomiast usuwa się do odrębnego zbiornika. Konstrukcja z dwoma ślimakami okazuje się być niezwykle skuteczna i wydajna i pozwala na szybkie pozyskiwanie soku. Takie urządzenie będzie dobrze radziło sobie ze wszystkim owocami i warzywami, także tymi liściastymi. Jeśli chcemy przygotować sobie zdrowotną terapię taki sok na pewno będzie dobrym jej elementem. Szczególnie poleca się taką wyciskarkę, jeśli stosuje się terapię doktora Gersona w przypadku chorób nowotworowych. Jeśli chcemy na pewno wybór takiego dwuślimakowego modelu będzie praktycznym rozwiązaniem, gdy sprzęt będzie miał także dodatkowe opcje.Może dawać możliwość przygotowywania makaronu czy też specjalnego musu oraz przecieru. Sprawdzi się przy przygotowywaniu produktów dla niemowląt. 

Zalety wyciskarek dwuślimakowych: - takie urządzenie pozwala na przygotowywanie wartościowego soku, w którym będzie wiele witamin, soli mineralnych i enzymów - sok nie będzie ani nagrzewany ani napowietrzany, dlatego zachowa swoje wartości odżywcze i może być przechowywany nawet do 72 godzin. - za pomocą takiego urządzenia można wyciskać sok nie tylko z warzyw i owoców ale także z roślin liściastych owoców jagodowych czy ziół - żaden sprzęt nie charakteryzuje się taką wydajnością, gdy chodzi o ilość pozyskiwanego soku - świetnie nadaje się w przypadku stosowania zdrowotnych diet.

Autor

Daria Kuś

Dietetyk, układa programy dla osób cierpiących na wiele schorzeń. Stawia na naturalne metody, oraz sokoterapię pomocną przy wielu chorobach. Gdańsk