Wyciskarki pionowe a wyciskarki poziome — różnice cz I

WYCISKARKI PIONOWE

Wyciskarki najnowszej generacji przygotowywane są w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Mają one mniej obrotów silnika. A im mniej takich obrotów tym zdecydowanie zdrowszy będzie przygotowywany sok. A to gwarantuje, że sok będzie miał więcej leczniczych walorów. Przede wszystkim mniejsza ilość obrotów gwarantuje, że sok jest bardziej zbliżony do naturalnego, mechanicznego tłoczenia soku. Należy więc powiedzieć, że najlepiej sprawdzać się będą takie urządzenia, które będą wykonywać około 50 obrotów na minutę. Dodatkowo wyciskarki nowoczesne przygotowuje się z takiego materiału jak ULTEM i stosuje się nowoczesne technologie. Wyciskarki pionowe obecnie dostępne przygotowywane są tak, żę mają wiele ciekawych rozwiązań i gwarantują skuteczną pracę z surowcami. Na pewno zaletą ich będzie również to, że są mocno odporne na zużycie. Większość takich urządzeń posiada również atest BPA Free, co znaczy, że nie ma w składzie rakotwórczego bisfenolu.

Funkcja przepłukiwania, która się w nich pojawia sprawia, że nie trzeba od razu myć takiego urządzenia po przygotowaniu soku. Wykonywane są jednocześnie tak, że przygotowywanie soku jest zdecydowanie szybsze, nie zajmuje tyle czasu. Niektóre urządzenia mają automatyczne czyszczenie, które wycieraczkami z silikonu lekko wyczyści urządzenie już w czasie pracy. Różne tego typu rozwiązania mają gwarantować po prostu zdecydowanie łatwiejsze użytkowanie tego sprzętu. Nie ma konieczności ciągłego rozkładania urządzenia do czyszczenia, co będzie przez użytkowników pozytywnie odbierane, skoro wystarczy jedynie wypłukanie takiego urządzenia przy użyciu wody. Pionowa wyciskarka charakteryzuje się także tym, że owoce są same wciągane przez ślimak pracującego urządzenia i nie będzie trzeba ich popychać. To na pewno wygodna forma, ponieważ możemy zająć się czymś innym a sok będzie się dla nas przygotowywał. W wielu nowych sprzętach mamy także regulację gęstości co na pewno jest praktycznym rozwiązaniem i warto na ten element się zdecydować.

Autor

Daria Kuś

Dietetyk, układa programy dla osób cierpiących na wiele schorzeń. Stawia na naturalne metody, oraz sokoterapię pomocną przy wielu chorobach. Gdańsk