Co to jest wyciskarka do soków i jaką wybrać?

Moda na zdrowy tryb życia doprowadziła do tego, że mamy w swoich domach takie urządzenia, które jeszcze nie tak dawno były albo nieznane, albo spotykano je bardzo rzadko. Pozwalają one na przygotowywanie wartościowych i smakowitych posiłków, które będą doskonałe dla naszego organizmu. Wśród nich znajdują się między innymi wyciskarki do owoców. Rodzaje Te urządzenia podzielić można na ręczne oraz mechaniczne. Te ręczne najczęściej są proste w obsłudze i tanie. Pozwalają na uzyskiwanie mniejszej ilości soku niż w przypadku wyciskarki mechanicznej. Człowiek nie jest w stanie wykrzesać z siebie tyle siły co maszyna i dlatego mniej soku uda mu się pozyskać.

Mechaniczne urządzenia napędzone są za pomocą prądu. Najczęściej składają się z jednego, albo z dwóch wałków ślimakowych, które odpowiadają za miażdżenie oraz wyciskanie owoców. Zalety Posiadanie takiej wyciskarki daje nam możliwość przygotowywania samodzielnie pysznych soków, nie musimy już kupować tych w kartonach. Dla naszego organizmu będzie to szczególnie ważne, ponieważ takie soki najczęściej są pełnie chemii, a te naturalnie przygotowane będą dla naszego organizmu wręcz doskonałe. Prawdziwego soku w tych z kartonu jest jak na lekarstwo co wyraźnie widać po tym, że czasami mogą być nawet do spożycia przez kilka lat.

Jaką wyciskarkę kupić? Wyciskarki na pewno stają się obecnie coraz bardziej popularne i nie da się temu zaprzeczyć. Coraz więcej produktów takich mamy w sprzedaży. Niektóre są tanie, ale jakościowo będą gorsze. Jeśli chcemy urządzenia, które będzie dobrze nam służyło przez lata warto wybrać jakiś nieco droższy sprzęt. Na pewno warto sprawdzić z czego takie urządzenie jest wykonane. Wałki ślimakowe obracają się wolno, ale muszą mieć odpowiednią siłę do miażdżenia owoców, dlatego powinny być przygotowane z dobrych jakościowo materiałów. Poza tym wykonanie musi być takie, by materiał, z którego jest sprzęt nie wchodził w reakcje z sokiem. Te najlepsze urządzenia przygotowywane są więc ze stali chirurgicznej. Wybierając takie urządzenie sprawdzajmy również jego bezpieczeństwo. Musimy sprawdzić czy silnik ma odpowiednie zabezpieczenie i czy w miarę możliwości będzie się dało takie urządzenie dość łatwo czyścić, ponieważ to konieczne po każdym użyciu.

Kategorie: Zalety wyciskarki,

Autor

Alrena Rogal

Instruktorka fitnes, dietetyk. Kraków