Dlaczego warto mieć wyciskarkę soku ?

Wiele osób zastanawia się co można zrobić, by być zdrowym. Jednak tak naprawdę nie ma jednoznacznej receptury. Zawsze jednak można powiedzieć co warto robić, by pomóc swojemu zdrowiu. Na pewno doskonałym wyborem będzie wyciskarka do soków, dzięki której zawsze można przygotować świeże i zdrowe soki z owoców, warzyw czy ziół. Nasz organizm dzięki spożywaniu takich soków każdego dnia będzie dostawał masę cennych witamin i minerałów, które zagwarantują, że będziemy normalnie funkcjonować.

Dawniej, a nawet jeszcze dziś można oczywiście soki robić z sokowirówkami, ale nie jest to aż tak dobre urządzenie, ponieważ nie przygotowujemy w nim zdrowego soku w takim stopniu jak w wyciskarce. Sok, który uzyskuje się przez sokowirówkę będzie mocno napowietrzony a jednocześnie podgrzany przy wielu szybkich obrotach urządzenia i dlatego trzeba się liczyć z tym, że jakość takiego soku nie będzie najlepsza. Mamy obecnie właśnie dlatego dostępne wyciskarki, ponieważ dzięki nim powstający sok jest zdrowszy i gwarantuje pełnię wartościowych składników. Przygotowywane wyciskarki również między sobą się różnią.

Niektóre mogą przypominać maszynkę do mielenia, wbudowane są tam jednak ślimaki, które są do siebie bardzo dokładnie dopasowane. Działają dzięki napędowy elektrycznemu albo ręcznemu. Wszystko opiera się tutaj na wolnych obrotach, które doprowadzają do miażdżenia owoców a potem wyciskania soku, tak by udało się go pozyskać jak najwięcej. Ostatni etap po rozdrobnieniu i miażdżeniu to filtrowanie soku przez specjalne sito. Jako, że używa się tutaj wyłącznie wolnoobrotowych rozwiązań sok nie będzie się nagrzewał i nie dojdzie do jego napowietrzenia. W ten sposób skutecznie uda się w takim soku zachować dosłownie wszystkie liczące się składniki odżywcze. Jeśli mamy taką wyciskarkę to możemy przygotować praktycznie każdy sok, ponieważ takie urządzenia poradzą sobie ze wszystkimi owocami, warzywami a także ziołami czy nawet zbożami. W ten sposób zdrowe soki będą na wyciągnięcie rok i będzie można je w każdej chwili przygotować.

Kategorie: Zalety wyciskarki,

Autor

Ilona Kusiak

Szefowa restauracji ze zdrowym żywieniem oraz świeżo wyciskanymi sokami. Warszawa