Flawonoidy w sokach zastępują leki

Wiele osób zastanawia się nad tym jak można sobie radzić z miażdżycą czy zapobiegać rakowi. I okazuje się, że tutaj sprawdzą się flawonoidy, rutyna czy fitosterole z soków, które będą lepsze niż leki. Rutyna nie jest zła! Na co pomaga? W sokach, które są świeżo wyciskane znajdują się liczne flawonoidy, rutyna oraz kwercetyna. To składniki, które będą działać razem z witaminą C uszczelniając nasze naczynia krwionośne. Tym samym możemy być pewni, że wirusy oraz bakterie będą miały problem z tym, by dostać się do naszego organizmu. Bioflawonoidy gwarantują odpowiednie uszczelnienie nawet najmniejszych naczyń krwionośnych.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ właśnie te naczynia krwionośne odpowiadają za dostarczanie do organizmu ważnych substancji odżywczych i usuwają z niego szkodliwe elementy przemiany materii. Co jeszcze mogą dla ciebie zrobić bioflawonoidy w sokach? - pomagają walczyć z hemoroidami, żylakami i krwawieniami - hamują utlenianie witaminy C, będzie więc lepiej działać - mogą ograniczyć powstanie zakrzepów krwi - mogą powodować, że będzie więcej zdrowego cholesterolu dzięki czemu nie dojdzie do zagęszczenia i zatkania tętnic. Ale soki to nie tylko flawonoidy. Co jeszcze zawierają? W sokach znajdują się także fitosterole, szczególnie gdy do ich przygotowywania będzie się wykorzystywać zboża. Takie soki, w których znajdą się takie składniki mogą pomagać w walce z chorobami serca, będą także łagodzić skutki menopauzy.

Sulforfan to element, który znajdzie się w niektórych sokach warzywnych i doskonale radzi sobie z problemami o charakterze nowotworowym. Jeśli chcemy działać na nasz organizm rakowo to na pewno warto spożywać soki z pomidorów, kapusty, granatów czy winogron. Marcherwki również mogą działać antynowotworowo, ale w ich przypadku mamy także składniki, które będą działać pozytywnie na odporność i mogą poprawić koloryt skóry usuwając z organizmu wiele szkodliwych substancji. Bogate w takie elementy są także pomidory, dlatego sok z nich również jest szczególnie polecany. Nasza rada Wydaje się, że spożywanie świeżych soków to sposób na to, by poprawić pracę swojego organizmu. Dlatego jak się wydaje nie powinno się ich unikać. Zawarte w nich flawonoidy to oczywiście taki składnik, który zagwarantuje, że będziemy się czuli silni i nie będziemy się tak szybko męczyli. Warto codziennie do swojej diety wprowadzić soki, które mają w sobie wiele flawonoidów.

Kategorie: Zdrowe soki ,

Autor

Ilona Kusiak

Szefowa restauracji ze zdrowym żywieniem oraz świeżo wyciskanymi sokami. Warszawa