Plusy naturalnych soków oraz wady sklepowych.

Jeśli jesteśmy przekonani, że natura prowadzi nas do tego co najlepsze to możliwe, że uda nam się odejść od chemicznie wspomaganych i sztucznych produktów sklepowych na rzecz przetworów, które samodzielnie przygotujemy. Na pewno takim dobrym wyborem będzie samodzielne przygotowywanie soków owocowych. Soki Zdecydowana większość osób lubi się napić dobrego, słodkiego soku owocowego. Oczywiście najsmaczniejsze będą te soki, które są świeżo wyciśnięte i mają w sobie masę naturalnej słodyczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie każdego dnia taki sok przygotować, dzięki wyciskaniu owoców w swojej własnej kuchni.

Będzie można mieć kontrole nad tym co trafi do naszej szklanki. Jeśli samodzielnie wybieramy owoce na sok będziemy wiedzieć co pojawi się w naszym żołądku, nie będzie żadnej chemii, żadnych zagęszczaczy, które pojawiają się w każdym sklepowym soku. Plusy Za samodzielnym przygotowaniem soków przemawia wiele elementów. Przede wszystkim taki sok będzie dostarczał do organizmu dzienną dawkę witamin i minerałów, które będą w łatwo przyswajalnej formie. Będzie się tam znajdował zdrowy cukier, który oczywiście jest niezbędny do normalnego funkcjonowania naszego organizmu. Spożywanie regularnie takich soków będzie oczyszczać nasz organizm z toksyn i dzięki temu naturalne soki będą chronić nasz organizm przed starzeniem. Wady gotowych soków W sklepach oczywiście znajdziemy masę gotowych soków.

Wiele osób je kupuje i ma przekonanie, że wybiera dla siebie produkt zdrowy, który będzie miał pełną wartość. Niestety często nie jest to prawdą. Pułapki Kupując sok owocowy od renomowanego producenta oczywiście wierzymy, że powstaje przy wykorzystywaniu dobrych owoców. Jednak jeśli zajrzymy do składu takiego soku szybko zobaczymy, że producent dorzuca wiele różnych elementów do swojego soku. Różne syropy owocowe, cukrowe, zagęszczacze i inne dodatki. Często sok z owoców to tylko kilkadziesiąt procent naszego napoju. Niekiedy stosuje się kwas cytrynowy, który opóźnia rozwój mózgu u dzieci, dlatego nie powinno się ich spożywać. Dlatego warto jak najszybciej odejść od nawyku kupowania gotowych soków i zamiast nich postawić na sprawdzone, dobre jakościowo soki naturalne, które rzeczywiście będą smakować perfekcyjnie a jednocześnie dostarczą do naszego organizmu masę pozytywnych, zdrowych elementów.

Kategorie: Zdrowe soki ,

Autor

Alrena Rogal

Instruktorka fitnes, dietetyk. Kraków