Zdrowie Uwięzione w Sokach

Jeśli nie będziemy się dobrze odżywiać to niestety nasza wydajność w pracy spadnie, będziemy mniej skupieni na tym co robimy, nie będziemy się dobrze rozwijać. Może się także pojawić problem z wahaniami nastroju czy nadaktywnością, a to zwiększy stres i niepewność. Brak ruchu czy aktywności fizycznej to czynniki, które prowadzą także do problemów z otyłością. Natomiast otyłość prowadzi do wielu poważnych chorób między innymi do cukrzycy. Stosowanie diet, w których będzie się znajdować duża ilość białka a mała ilość składników takich jak owoce czy warzywa może doprowadzić do raka jelita grubego.

Badania pokazują, że rozwój nowotworów układu pokarmowego idzie w parze z dietą ubogą w owoce. Warto pić naturalne soki Wystarczy piętnaście minut i naturalny sok będzie przyswojony już w 70%. Natomiast trawienie całych warzyw czy owoców, które zjemy może trwać nawet kilka godzin. Dlatego spożywanie soków może wpływać pozytywnie na nasze organy trawienne, które dostaną nieco odciążenia i będą mogły zająć się oczyszczaniem układów i organów. Jeśli chcemy walczyć ze słabymi kośćmi to właśnie włączenie do diety dużej ilości warzy czy owoców jest bardzo ważne. Dobrze sprawdzą się takie soki jak te przygotowane z marchwi, szpinaku, buraków, rzepy czy jabłka. Jeśli chcemy żyć zdrowo warto łączyć marchew z burakiem w proporcji 4 do 1. Jak podają badania taki sok może wpływać na hamowanie rozwoju komórek nowotworowych a jednocześnie wypłukuje już te istniejące.

Obecnie jeśli nasz organizm ma dobrze pracować picie różnorakich soków ze świeżych owoców może się okazać niezbędne. Okazuje się niestety, że współcześnie zdrowy człowiek to tak naprawdę rzadkość i wiele osób musi walczyć z różnorakimi chorobami. Przy tych chorobach stosowanie różnych soków jest koniecznością. Nie ma jednak sensu spożywanie jakiekolwiek soku bez zastanowienia się nad jego składnikami. Tak naprawdę jedynie dobre połącznie owoców czy warzyw służących do przygotowywania soku stanie się gwarancją tego, że sok będzie dla nas w pełni zdrowy. Warto wypracować w sobie taki nawyk, że każdy posiłek zaczyna się od szklanki świeżego soku z warzyw czy owoców. Dzięki temu nasz organizm wejdzie na wyższy poziom i będzie lepiej funkcjonował.

Kategorie: Zdrowe soki ,

Autor

Ilona Kusiak

Szefowa restauracji ze zdrowym żywieniem oraz świeżo wyciskanymi sokami. Warszawa