Żyjesz, aby jeść, czy jesz po to by żyć?

Złe odżywianie prowadzi do mniejszej wydajności w pracy, pogorszenia wyników w nauce szczególnie gdy chodzi o dzieci i nastolatków. Może to również powodować nadaktywność i wahania nastroju, rośnie stres, poczucie niepewności czy zagrożenia.

Walka z nadwagą

Brak ruchu, aktywności fizycznej, złe nawyki żywieniowe prowadzą do otyłości. To zaś powoduje pojawienie się wielu chorób, które są dla nas niebezpieczne. Okazuje się, że na terenie USA mamy już otyłość jako podstawową przyczynę wielu przedwczesnych zgonów. Stosowanie diet wysokobiałkowych lub innych, które są bogate w produkty pochodzenia zwierzęcego, a zawierających niewiele owoców i warzyw, ponieważ powoduje, że większe będzie ryzyko raka jelita grubego. Jak pokazują nam badania istnieje związek między rozwojem nowotworów układu pokarmowego, pęcherza moczowego, prostaty, a dieta uboga jest w owoce czy warzywa.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta powinna być tak przygotowana, że będzie gwarantować nie tylko utratę kilogramów, ale będzie przede wszystkim chronić nasze zdrowie. Jedzenie, które będziemy spożywać dostarcza nam składniki odżywcze oraz kalorie. Kalorie pochodzą z trzech rodzajów substancji takich jak witaminy, związki mineralne, błonnik, roślinne substancje aktywne.

Zdrowy styl życia

Kluczem do zdrowia będzie wysoki udział w naszej diecie składników odżywczych w stosunku do kalorii. Jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć odpowiednią masę ciała trzeba będzie spożywać takie posiłki, które mają dobrze zestawiony skład.

Małymi krokami

Nie trzeba od razu usuwać całkowicie różnych produktów, po prostu te, które są mniej korzystne dla zdrowia dobrze będzie jakoś ograniczyć. W końcu wiadomo, że wszystko jest dla ludzi, ale to co trzeba umieć to mieć odpowiedni umiar w tym co będziemy spożywali. Z czasem jest także szansa na to, że to nasze zainteresowanie składnikami, które nie mają wartości będzie maleć.

Warto również pamiętać, że organizm przy złej diecie narażony jest na wiele poważnych chorób cywilizacyjnych i dlatego każdy powinien na to uważać. Jeśli wiec chcemy długo żyć w zdrowiu i czuć się dobrze powinniśmy unikać spożywania tego co nie żadnej istotnej wartości, nie będzie dla nas po prostu zdrowe. Warto się czasami poświęcić i w ten sposób dać organizmowi nieco wytchnienia.

Kategorie: Zdrowe soki ,

Autor

Daria Kuś

Dietetyk, układa programy dla osób cierpiących na wiele schorzeń. Stawia na naturalne metody, oraz sokoterapię pomocną przy wielu chorobach. Gdańsk